Brno postaví dům s pečovatelskou službou za 34 milionů

Vložil
ČTK
03.04.2014 12:00
Brno

Brno - Brno postaví dům s pečovatelskou službou v Křídlovické ulici za 34 milionů korun. Dům nabídne 18 bytů, hotový bude do jednoho roku. V Brně je už 48 domů s pečovatelskou službou, město však eviduje dalších téměř 1000 čekatelů na tuto službu, informoval dnes novináře primátorův náměstek Oliver Pospíšil (ČSSD).

    Brno už vybralo zhotovitele stavby a podepsalo s ním smlouvu, kterou ještě schválí dubnové zastupitelstvo. Potom se začne stavět. "Hotovo bude za 340 dnů," uvedl Pospíšil.
    Budova bude mít čtyři podlaží a kromě administrativních a sociálních prostor pro pečovatelské služby nabídne 18 bytů. Náklady 34,1 milionu korun uhradí město z vlastního rozpočtu.
    Ve 48 domech s pečovatelskou službou v Brně se nachází 894 bytů. "Stále ale evidujeme zájem. Máme asi 900 čekatelů na tuto službu. Populace stárne a bydlení pro seniory je v současné době komplikovanou záležitostí. Proto považuji výstavbu domů s pečovatelskou službou za důležitou," uvedl Pospíšil.
    Město za posledních osm let postavilo sedm domů s pečovatelskou službou a další výstavbu chystá. "Každý takový dům, který se nám z rozpočtu města podaří postavit, je velkou pomocí pro seniory a další občany, kteří nutně potřebují pravidelnou pečovatelskou službu a k tomu určené bydlení," uvedl primátor Roman Onderka (ČSSD).
    Žadatel o domov s pečovatelskou službou musí splňovat určité podmínky. "Musí být zletilý a sám ani manžel nebo manželka nesmí vlastnit v České republice bytový nebo rodinný dům, pokud neprokážou, že je ze závažných důvodů nemohou používat," uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Dále může žádat člověk, kterému to doporučí vzhledem ke zdravotnímu stavu sociální odbor městské části a nebo cizí státní příslušník, jenž pobývá na území republiky v souladu s právními předpisy o pobytu cizinců.
0 komentářů
přidat komentář

Související články