Brno chce ještě letos zahájit rekonstrukci části Údolní ulice

Vložil
ČTK
27. 06. 17. 05:05


Brno - Brno chce ještě do konce letošního roku zahájit rekonstrukci části Údolní ulice od křižovatky s Úvozem po Kraví horu. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Odhadované náklady jsou 225 milionů korun, soutěž je ale může snížit. Město nechá vyměnit inženýrské sítě a opravit komunikace.


Brněnští radní dnes schválili zahájení soutěže na výběr firmy, která práce provede. Úsek od Úvozu po Kraví horu je jednou z původně tří plánovaných etap. Další zahrnuje úsek od Úvozu na opačnou stranu po Husovu ulici, třetím měla být rekonstrukce náměstí Míru, tuto etapu ale magistrát prozatím z plánů vyjmul. "Městská část Brno-střed totiž řeší koncepci, jak má náměstí vypadat," poznamenal Mrázek.

Podle něj je stav ulice špatný. Stavba počítá s kompletní výměnou inženýrských sítí, jako je kanalizace, vodovod, plyn a elektřina. Poté bude následovat výměna tramvajového svršku a rekonstrukce trakčního vedení a kompletní úprava povrchu včetně chodníku a komunikací, parkování a zeleň. "Smlouvu bychom chtěli podepisovat někdy na konci října, abychom do konce roku mohli zahájit stavbu. Zemní práce můžou probíhat i přes zimu, pokud nebudou ukrutné mrazy. Hotovo chceme mít nejpozději do konce roku 2018," dodal Mrázek.

Brno chce za stovky milionů korun opravit i další důležité ulice. Je to například Benešova, Štefánikova nebo Veveří. V minulosti už za stovky milionů korun opravilo ulici Milady Horákové, Horovu a Minskou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články