Brno chce budovat rybník napájený ze střech paneláků

Vložil
ČTK
28.11.2007 16:05
Brno

Brno - Mezi hřišti pod sídlištěm v Brně-Novém Lískovci se možná bude hloubit nový rybník. Projektanti by do něj rádi svedli dešťovou vodu ze střech okolních panelových domů. Jezírko by oblast oživilo, přes jeho část by v budoucnu měla vést lávka. Městu by se tak také podařilo při deštích část vody zadržet v krajině, řekl dnes novinářům náměstek primátora Martin Ander.
    "Tato oblast se dlouhodobě potýká s problémem nedostatečné kanalizace a jakékoli svádění dešťových vod do kanalizace znamená vyčerpávání jejího obsahu," uvedl politik. Stavbu rybníčku lze prý pokládat také za protipovodňové opatření, protože při prudkých deštích zůstane voda ze střech domů na sídlišti a neodteče do potoka Leskavy, kde by pak mohla způsobit povodňové škody.
    Sportovní a rekreační areál Pod Plachtami vznikl v Novém Lískovci v posledních šesti letech. Na ploše, která po dostavbě panelového sídliště zůstala ladem, postavila čtvrť například hřiště na fotbal, malý stadion na softbal, areál pro BMX kola či cyklistickou dráhu.
    Nyní by areál měla dotvořit parková úprava. Její zamýšlenou součástí je kromě stavby rybníčku také výsadba zeleně a terénní zásahy. Náklady jsou vyčísleny na 8,2 milionu korun, město chce na projekt získat dotaci z fondů Evropské unie. "Výzva je otevřena do konce ledna příštího roku, pracujeme na tom, aby Brno mohlo tento projekt podat," řekl Ander.
0 komentářů
přidat komentář