Brněnský soud se postavil ve dvou sporech za ekology

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
28.01.2008 16:55
Brno

Brno - Brněnský krajský soud se postavil ve dvou kauzách týkající se výstavby obchodních domů v Brně za ekology. První spor souvisí s  budováním supermaketu Kaufland ve čtvrti Židenice. Ekologové si stěžovali, že byli vyloučeni ze stavebního řízení. Druhý případ se týká výstavby hypermarketu Carrefour v Králově Poli, k němuž ochranáři nedostali požadované informace. Oba rozsudky lze najít v plném znění na internetu.
    "Tyto rozsudky potvrzují, že postup úřadů, které brání občanům a jejich sdružením v přístupu k informacím či blokují jejich účast v rozhodovacích procesech, je nezákonný. To, že takových rozsudků již máme několik, dokazuje, že se nejedná o nahodilé případy, ale o systematický postup úředníků," řekl dnes ČTK Milan Štefanec z ekologicko-sociálního hnutí Nesehnutí.
    Souhlasí s ním Martin Fadrný z Ekologického právního servisu s tím, by nyní považoval za rozumné, kdyby brněnský magistrát proškolil úředníky v tom, jak mají správně postupovat při jednáních s aktivisty ve stavebních řízeních.
    Ve sporu o účast ekologů ve stavebním řízení ohledně Kauflandu vydal soud rozsudek, v němž poukázal na to, že organizace neměla být vyloučena ze stavebního řízení a stavební povolení zrušil. Úřad se tak bude muset záležitostí zabývat znovu. V kauze týkající se stavby hypermarketu Carrefour, v současné době je Tesco, v Králově Poli zjistil soud, že úřad neposkytnutím informací pochyb a vrátil spis k dalšímu jednání.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
gratulujeme
Jakub Filip Novák
29.01.08 09:24
zobrazit všechny komentáře