Brněnský hotel Continental je po rekonstrukci, stála 60 milionů

Vložil
ČTK
05.10.2011 20:50
Brno

Brno - V centru Brna po sedmi měsících dokončili rekonstrukci čtyřhvězdičkového hotelu Continental. V hotelu z 60. let minulého století, který je od roku 2009 kulturní památkou, vznikly nové kongresové salonky, nový klub, plocha pro příjezd aut před hotel a podzemní garáže pro 80 vozů. Investice vyšla na 60 milionů korun, sdělil novinářům ředitel hotelu Jaroslav Vacek. Podle památkářů byla rekonstrukce citlivá a zachovala historický ráz stavby.

    Hotel, který nabízí ubytování ve 230 pokojích, byl dokončen v roce 1964 podle návrhu architekta Zdeňka Řiháka.
    Rekonstrukce téměř 50 let staré budovy byla podle Vacka poměrně složitá, vyžádala si v těsném sousedství i předělávky kanalizace nebo vodovodních přípojek, nové jsou část chodníku a veřejné osvětlení. Stavělo se podle návrhu architekta Michala Kristena.
    Nově upravený prostor před hotelem dal vyniknout i obří plastice Ptáci od sochaře Olbrama Zoubka z 60. let, která má za sebou také opravu. Betonová socha těžká 25 tun musela být dokonce na čas odstraněna z areálu před hotelem. Vedle plastiky se upravovaly i další drobné architektonické zajímavosti před hotelem včetně pamětní plakety, která připomíná, že na místě dnešního hotelu stával rodný dům světoznámého architekta Adolfa Loose. "Při rekonstrukci se podařilo budovu hotelu nepoškodit. Přístavba harmonicky hotel doplňuje," řekl vedoucí oddělení památkové péče brněnského magistrátu Martin Zedníček.
    Podle Vacka se v hotelu plánují další investice, ještě na podzim by se měly pro hosty začít stavět sauny a vířivky.
    Majitelem a provozovatelem hotelu je od roku 1993 firma Sevas, která vlastní například i Grand Hotel Jihlava v Jihlavě. V Continentalu, kde stojí jednolůžkové pokoje mezi 1700 Kč a 3200 Kč, pracuje 80 až 90 stálých zaměstnanců. Hotel byl podle jeho ředitele letos obsazen zhruba ze 40 procent, rezervací bylo méně, a to právě i kvůli rekonstrukci.
    V Brně funguje necelá desítka čtyřhvězdičkových hotelů, které vydělávají především na kongresové a veletržní turistice. Podle expertů je Brno charakteristické pořádáním několika jednorázových akcí, během kterých je poptávka po hotelech vysoká.
0 komentářů
přidat komentář

Související články