Brněnská zoo počítá s vytvořením tří expozic za 65 milionů

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
01.09.2011 11:20
Brno

Ondatra pižmová je jedno z mála zvířat, které byste v brněnské zoo marně hledali.
Brno - Brněnská zoologická zahrada plánuje do budoucna tři velké projekty za celkem 65 milionů korun, které by až z 80 procent měly pokrýt dotace Evropské unie (EU). Chovatelé chtějí vytvořit novou expozici pro orly, počítají s moderním výběhem pro klokany a úpravou části zoo se zvířaty z afrických savan. ČTK to dnes řekl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).
     Současná expozice Safari se žirafami, zebrami, pštrosy a pakoni by se v budoucnu měla za 25 milionů rozšířit. Nově bude pojmenována Samburu po jednom z domorodých kmenů z Keni. Její součástí se stane i skanzen - osm chýší z této oblasti. Projekt počítá s vytvořením umělé laguny, v níž bude ostrov s lemury. Současný vodojem nad Safari bude upraven tak, aby připomínal balón, v němž právě dorazili do Afriky cestovatelé.
     Na 7,5 milionu korun přijde úprava výběhu klokanů. Vytvořen bude z dosud nevyužité části areálu zoo o rozloze 2500 metrů čtverečních. Expozici protne naučná stezka. Pozemek bude upraven tak, aby připomínal Austrálii. Uprostřed vznikne vyhlídka.
     Nejnáročnější bude vytvoření expozice orlů, která rozšíří část zoo nazvanou Beringie. V ní jsou zvířata z oblasti Sibiře a severní Ameriky. Záměr zahrnuje i vybudování několika dalších expozic například se skunky severní.
     Brněnskou zoo ročně navštíví kolem čtvrt milionu turistů. Statistiky se výrazně zlepšily v roce 2008, kdy se velkou atrakcí zoo stala dvojčata ledního medvěda Bill a Tom. Tehdy se návštěvnost vyšplhala na rekordních 320.000 lidí.
     Zahrada se snaží turisty lákat na nově vznikající expozice. Její chloubou je především pavilon Tygří skály, expozice s kamčatskými medvědy, výběh polárních vlků s indiánským srubem, pavilon Tropické království nebo moderní expozice se surikatami.
0 komentářů
přidat komentář