Brněnská vila Tugendhat bude soutěžit o 10.000 dolarů

Vložil
ČTK
06.07.2014 20:25
Brno

Brno - Opravená brněnská vila Tugendhat bude soutěžit o cenu Modernism Prize, kterou každé dva roky vyhlašuje Světový fond památek v USA. Oceňuje restaurování památek moderní architektury. Hlavní výhrou je 10.000 dolarů, sdělil dnes ČTK mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.
    Podle něj se vila přihlásila do soutěže už v roce 2012, ale neobstála. Brno to nyní zkusí podruhé. "Máme zdravou ambici tu soutěž tentokrát vyhrát nebo se dostat přinejmenším do úzkého finále," uvedl primátor Brna Roman Onderka.
    Světový fond památek v USA cenu uděluje za inovativní architektonické nebo konstrukční řešení restaurování památek moderní architektury. "Do soutěže mohou být nominované projekty, které byly dokončené v posledních pěti letech," uvedl Žára.
    Město muselo poslat přihlášku do konce června. "Předpokládám, že na podzim budeme vědět další informace a někdy na konci roku se rozhodne o vítězi," poznamenal mluvčí.
    Obnova funkcionalistické vily, kterou v roce 1928 navrhl Ludwig Mies van der Rohe pro Gretu a Fritze Tugendhatovy, začala v lednu 2010 a trvala zhruba dva roky. "Opravili jsme všechna tři patra. Obnova se dotkla i zahrady a zimní zahrady včetně jezírka s vodními rostlinami a rekonstrukce se týkala i kanalizace a statiky zahradní terasy," řekl Žára.
0 komentářů
přidat komentář