Břeclav postaví parkovací dům pro kola

Vložil
ČTK
28.10.2017 09:40
Břeclav - V Břeclavi začne u hlavního nádraží stavba parkovacího domu pro kola. Náklady jsou kolem 12,5 milionu korun. Město většinu zaplatí z dotace. Věž pojme 118 kol, řekl dnes ČTK mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek. Podle něj bude platba za den pět korun. Cílem je zvýšit bezpečnost a komfort občanů.

Město vybralo zhotovitele stavby, kterým se stala firma Systematica z Pardubic. Podle Holobrádka má firma s podobnými stavbami zkušenosti. "Věže jsou například v Hradci nebo Přerově. V nejbližších dnech by se měly začít stavět základy," uvedl Holobrádek.

Lidé by se domu na kola mohli dočkat už letos. "Pokud půjde vše bez problémů, možná by mohly být práce hotové už do konce roku. Pokud se to nestihne, bude to na začátku příštího roku," uvedl Holobrádek.

Dům bude u nádraží, jehož součástí je i integrovaný dopravní terminál. Zájemci tak budou moct přijet na kole, bezpečně ho zaparkovat a vydat se například do práce vlakem nebo autobusem. Člověk po zaplacení jízdného vloží kolo do domu dveří, automat kolo uskladní a o vše se postará. Když majitel vloží zpátky lístek, dům mu zase jeho kolo vydá.
0 komentářů
přidat komentář

Související články