Boskovice obnoví za 12,5 mil. zanedbaný park u zámeckého skleníku

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
15.04.2015 18:30
autor: EA architekti
Boskovice (Blanensko) - Radnice v Boskovicích na Blanensku nechá v příštím roce obnovit za zhruba 12,5 milionu korun park v okolí zámeckého skleníku. Studie projektu je hotová, nyní se na něj radnice pokusí získat peníze z dotací státu nebo EU, řekla dnes ČTK místostarostka města Jaromíra Vítková (KDU-ČSL). Park patří k významným zeleným zákoutím ve městě a je častým cílem turistů.
    Město si nechalo loni vypracovat od tří architektů návrhy, jak by se mohl park změnit. Architekti navrhují kromě úpravy zeleně například vytvoření místa s vyhlídkou na severozápadní část města, vybudování dětského hřiště v barokním stylu nebo vytvoření lezecké stěny na zadní části letního kina. "Nyní zbývá jen dokončit projekt a získat dotaci, která by pokryla alespoň část nákladů," uvedla Vítková.
    Park, rozkládající se na pěti hektarech, potřebuje obnovu zeleně a úpravu všech ploch. Naposledy byl totiž upraven před 35 lety. Město počítá s tím, že v parku ubude keřů a zahradníci vysadí více stromů a květin. Nutné je také opravit silnice protínající areál.
    Prostor před skleníkem nadále zůstane určený pro pořádání velkých společenských akcích. Patří k nim Husí slavnosti, které pravidelně lákají do města až okolo 8000 gurmánů.
    Park patří k nejnavštěvovanějším upraveným přírodním plochám na Blanensku. Rostou v něm i bezmála 150 let let stará lípa a jinan dvoulaločný, které jsou památnými stromy. Boskovice patří k historickým městům na Moravě, které lákají turisty na četné památky, jako jsou hrad, zámek či židovské město.
0 komentářů
přidat komentář