Bílkovu vilu v Praze čeká oprava

Vložil
ČTK
22.03.2007 17:55
Praha


Praha - Bílkovu vilu v Mickiewiczově ulici v Praze čeká oprava. Městská galerie nyní vyhlásila výběrové řízení na zpracování architektonického návrhu a projektu. Rekonstruována bude celá budova i zahrada, informoval dnes ČTK radní Milan Richter (ODS).
    Vila z roku 1911 se do současnosti dochovala v podstatě v původním stavu. "Před lety jen byla obnovena měděná střešní krytina a doplněno zateplení. Rekonstrukcí prošlo podkroví, zmodernizována byla kotelna. Budova však vyžaduje sanaci a opravy jednotlivých architektonických částí a prvků," uvedl Richter. Je také nutné opravit rozvody elektřiny, vzduchotechniku a klimatizaci, dodal.
    Hlavní úpravy uvnitř vily by se podle radního měly uskutečnit z zimě. Nová expozice by měla být otevřena příští rok na jaře, řekl Richter.
    Vybraný uchazeč by měl mimo jiné na starosti i posouzení statiky a soupis dochovaných historických prvků a konstrukcí. Měl by navrhnout, jak sjednotit pozemky v okolí vily včetně zahradních úprav a oprav plotu.
    Vila s ateliérem byla postavena podle návrhu Františka Bílka (1872 až 1941), jednoho z nejvýraznějších představitelů expresivního pojetí secesního symbolismu. Budova patří Galerii hlavního města Prahy od roku 1963.
0 komentářů
přidat komentář

Související články