Betonový skelet ožije natáčením, Ostrava ho pronajala filmařům

Zdroj
Elena Mazurová
Vložil
ČTK
10.01.2007 18:15
Ostrava

Ostrava - Rozestavěný betonový skelet v sousedství krajského úřadu v Ostravě ožije v příštích dnech filmovým natáčením. Staveniště nadchlo producenty sci-fi filmu Babylon A. D., ve kterém hraje hollywoodský herec Vin Diesel, a natočí tam některé akční scény. Ostravští radní už s pronájmem skeletu souhlasili, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar. Film od prosince vzniká v  americko-francouzské koprodukci v barrandovských ateliérech.

    Filmové natáčení v Ostravě začne v neděli, a to na Hlavní třídě v městském obvodu Poruba. Některé scény vzniknou také v památkově chráněném průmyslovém areálu v  Dolní oblasti Vítkovic.
    Kajnar uvedl, že Ostrava uzavřela smlouvu na pronájem betonového staveniště s pražskou firmou OKKO Production, která filmařům zajišťuje servis. Štáb bude na skeletu natáčet maximálně dva dny v neupřesněném termínu do 24. ledna, měly by se tam zrodit záběry jako z nechvalně známé newyorské čtvrti Bronx. Ostrava za to vyinkasuje 10.000 korun. Částka za pronájem přitom podle Kajnara nebyla rozhodující.
    "Chtěli jsme jim vyjít vstříc a umožnit filmování," řekl s tím, že je dobré, že se město dostává do povědomí. "Je to milé, že vybrali Ostravu, třeba Američané zjistí, že tady mohou vytvořit nový Barrandov," uvedl. Kromě Prahy a exteriérových lokací v Česku se bude Babylon natáčet také v Kanadě, a to v Montrealu a Quebecu.
    Děj francouzsko-amerického filmu režiséra Mathieu Kassovitze, známého například filmem Purpurové řeky s Jeanem Renem, se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy vznikají první kyborgové. Hlavním hrdinou je bývalý srbský voják Thoorop, který pracuje jako námezdní žoldák a dostane riskantní úkol - dostat mladou ženu z Ruska do Kanady. Během cesty však zjistí, že byla infikována virem a technologií, kterou by mohl někdo zneužít a stvořit geneticky upraveného Mesiáše. Ve filmu si zahraje také francouzská hvězda Gérard Depardieu, do Ostravy však údajně nepřijede.
    Betonový skelet, který hyzdí Ostravu od roku 1989, chce město podle Kajnara prodat. Koupilo ho v létě 2001 za téměř 29 milionů korun od společnosti Carolina. O koupi zatím město požádali dva až tři zájemci, podle Kajnara je nutné nejprve stanovit podmínky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články