Bazén na Barrandově bude otevřen před Vánoci

Vložil
ČTK
14.12.2006 15:05
Praha

Praha - Plavecký areál na Barrandově v Praze 5 bude s  největší pravděpodobností otevřen před Vánoci. Lidé si budou moci zaplavat v 25 metrů dlouhém bazénu a využít například vířivku, dva tobogány a saunu. Dětem bude sloužit brouzdaliště. Slavnostní zahájení provozu se plánuje na 22. prosince, řekl dnes novinářům starosta Milan Jančík (ODS).

    Náklady na výstavbu akvacentra činí skoro 200 milionů korun. Radnice dostala dotaci 30 milionů od magistrátu a 15 milionů od města. Plavecký areál bude provozovat vybraná soukromá firma, která bude moci na vedlejším pozemku postavit hotel a komerční budovu, v níž najdou obyvatelé barrandovského sídliště různé služby, uvedl Jančík.
    Společnost bude hradit provoz plaveckého areálu. "Městská část by už neměla dát do akvacentra ani korunu," poznamenal starosta. Vstupné stanoví provozovatel. Podle doporučení radnice by vstupenka na půldruhé hodiny měla stát 99 korun, na tři hodiny 150 korun. "Nerad bych, aby vstupné do bylo nějak výrazně drahé," uvedl Jančík.
    Plavecký areál bude půl roku ve zkušebním provozu. Potom se na čas uzavře, aby se mohly odstranit případné nedostatky.
    Výstavba akvacentra začala loni v září. Původně se předpokládalo, že svět vodních radovánek bude lidem sloužit od začátku listopadu. Skluz způsobila poměrně tuhá zima.
    Součástí budovy bude rovněž restaurace. V létě budou moci návštěvníci využít terasu a travnatou plochu na opalování.
0 komentářů
přidat komentář