Bastion v Praze 2 se začne příští rok opravovat

Zdroj
Tereza Měrtlová
Vložil
ČTK
16.04.2008 13:35
Praha

Praha - Bastion novoměstského opevnění na pražském Karlově by se v příštím roce mohl začít opravovat, řekl dnes novinářům zástupce starostky Prahy 2 Jiří Paluska (ODS). Radnice chce v nejbližší době podepsat smlouvu o  vypracování projektové dokumentace.
    O tom, jak bude bastion vypadat, má radnice jasno. Minulý rok totiž vypsala na návrh podoby revitalizace části hradeb v Horské ulici architektonickou soutěž. Právě vítěz soutěže, MCA atelier, by měl dokumentaci zhotovit. Městská část s výdaji na ni počítá i v letošním rozpočtu, kde na ni vyčlenila dva miliony korun.
    Z bastionu kdysi mířila děla na nepřátele, kteří se snažili dobít Prahu. Návrh na jeho úpravu počítá se zapuštěným objektem, kde by mohla být zahradní kavárna a kde by se mohly konat výstavy i kulturní akce. Světlo by do prostoru mělo přicházet světlíky v úrovni terénu. Chybět by nemělo ani veřejné WC.
    Nad stavbou by měla být terasa, odkud by návštěvníci hradeb mohli pozorovat pražské panorama. Terasa před budovou má sloužit k sezení. Autoři počítají i s trávníky, po kterých se budou moci lidé procházet.
    Projekt zahrnuje také rekonstrukci gotických hradeb. Bude nutné opravit poškozené části opevnění i původního odvodňovacího žlabu při severní zdi.
0 komentářů
přidat komentář