Autobusové nádraží v Hradci je hotové, v provozu bude od soboty

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
30.06.2008 16:15
Hradec Králové

Hradec Králové - Autobusové nádraží v Hradci Králové, jehož stavbu provázely komplikace a téměř roční zdržení, je hotové. Oficiální otevření terminálu je naplánováno na čtvrtek, první autobusy s cestujícími na něj vjedou v sobotu 5. července. ČTK to dnes řekl ředitel hradeckého dopravního podniku Miloslav Kulich. Stavba nádraží přišla asi na 360 milionů korun bez DPH.

    Na nádraží, které zastřešuje netradiční plachtová konstrukce, zatím budou jezdit jen autobusy městské a linkové dopravy. Městské trolejbusy ještě zůstanou na provizorní točně u Koruny. Na terminál se trolejbusy přestěhují v říjnu po dokončení přestavby Riegrova náměstí před nádražím Českých drah.
    Původně měla stavební firma Strabag nádraží dokončit již loni v srpnu. Kvůli potížím se stavbou složité ocelové konstrukce mu radnice termín posunula do konce listopadu. Ani tento termín Strabag nesplnil a hradecký dopravní podnik jako investor terminálu za to inkasoval bankovní garanci Strabagu ve výši 80 milionů korun.
    Strabag pak slíbil nádraží dokončit do června. Závěr stavby ještě provázely komplikace s kolaudací. Pokud by nádraží nebylo hotové do konce června, ztratil by dopravní podnik nárok na dotaci na terminál z fondů EU ve výši 62 milionů korun.
    Celkové náklady na výstavbu terminálu a přestavbu Riegrova náměstí jsou přes půl miliardy korun a jde o jednu z největších městských investic za poslední roky. Hradec Králové dosud žádné autobusové nádraží neměl. Autobusy zatím odjíždějí z provizorních stání před vlakovým nádražím a z nedaleké panelové plochy.
0 komentářů
přidat komentář