Armáda osloví dalšího zájemce o Staroměstské kasárny v Olomouci

Vložil
ČTK
14.08.2006 12:20
Olomouc

Olomouc - Olomoucké Staroměstské kasárny pravděpodobně získá jiný zájemce, než kterého vybralo ministerstvo obrany ve výběrovém řízení. Vítěze tendru na koupi areálu se ministerstvu několik měsíců nepodařilo kontaktovat, proto v nejbližší době osloví jiného účastníka soutěže. Informuje o tom dnešní Olomoucký deník (Deník).

Výběrové řízení na koupi historického objektu ve Studentské ulici se uskutečnilo loni v prosinci. Požadovaná částka, kterou chtěla armáda za kasárny získat, byla stanovena na 26,5 milionu korun.
"Jeden ze čtyř účastníků nabídl částku vyšší a zvítězil. Od té doby ale nedoložil potřebné dokumenty, ani se nám nepodařilo s ním zkontaktovat," řekl Deníku Jan Pejšek z tiskové služby ministerstva.
Dva další zájemci mezitím z výběrového řízení odstoupili. "S posledním začneme v nejbližších dnech o koupi jednat. Ačkoli je jeho nabídka nižší než ta původní, podmínku minimální ceny splnil. Doufáme, že to bude serióznější partner," uvedl Pejšek.
Nový vlastník, který si budovu kasáren koupí, bude muset počítat s omezením při její rekonstrukci. Objekt totiž stojí v městské památkové rezervaci a sám je památkově chráněn. Jakékoli úpravy je proto nutné udělat v souladu s charakterem stavby a se souhlasem památkářů.
Armáda se prodejem staroměstských kasáren zbaví posledního velkého areálu v Olomouci.
0 komentářů
přidat komentář