Areál bývalých Nuselských mlékáren je na prodej

Vložil
ČTK
14.09.2011 14:50
Praha

Praha - Areál bývalých Nuselských mlékáren v Praze jde do prodeje. Formou výběrového řízení jej prodává společnost Naxos. Doporučená kupní cena je 95 milionů korun. Areál, který je nyní využíván pro administrativu a sklady, se rozkládá na pozemcích o výměře více než 7500 metrů čtverečních. Konec prvního kola výběrového řízení je 14. října.

    Areál má podle Naxosu roční čistý příjem z nájemného 8,1 milionu korun a rozvojový potenciál. "Poté, co byl změněn územní plán, je tu možná i nová výstavba," uvedl manažer této transakce z Naxosu Michal Augustýn. Znamená to, že by tu v budoucnu mohly stát třeba bytové domy, obchodní středisko či garáže, dodal.
    Nuselský areál, který je téměř stoprocentně obsazen nájemci, tvoří mimo jiné hlavní výrobní budova, sklady, kanceláře, prodejny a další objekty. Jeho součástí je i parkoviště, jež pojme až 60 automobilů.
    V roce 2009 chtěla společnost Central Group v areálu vybudovat 200 luxusních bytů. Poté však od plánu ustoupila s tím, že se chce zaměřit na rozvoj pozemků s vyšším počtem bytů. "Nuselská mlékárna byl pro nás příliš malý projekt," uvedlo vedení firmy. Deník E15 tehdy spekuloval, že náklady na vyčištění a revitalizaci celého komplexu by zamýšlený projekt zřejmě neúměrně prodražily.
0 komentářů
přidat komentář

Související články