Architekti nařkli mostecký magistrát z podvodu

Vložil
ČTK
28.04.2006 10:40
Most

Most - Úředníci a politici na magistrátu v Mostě podle občanského sdružení Architektonicko Ekologický Servis potají změnili rozhodnutí zastupitelstva města. Vydané územní rozhodnutí na zástavbu I. náměstí v Mostě je proto v rozporu s výsledky schválené vítězné studie zástavby centra, píšou v dnešním severočeském vydání Deníky Bohemia.

Místo dvou menších staveb propojených pasáží bylo podle deníku vydáno dosud nepravomocné územní rozhodnutí na výstavbu monstrózního komplexu. Členové sdružení zjistili, že dva roky po vyhlášení vítěze veřejné soutěže bylo zahájeno územní řízení na úplně jinou stavbu. Podezírají proto odpovědné osoby z podvodu na účastnících soutěže i zastupitelích, považují to za signál korupce a lobbismu na magistrátu, jímž by se měla zabývat policie.
V listopadu 2004 město uzavřelo smlouvu s vítězem soutěže o zástavbu I. náměstí, společností HUTS development. Součástí smlouvy je podle usnesení zastupitelstva i vítězná studie. "Po necelých dvou letech, kdy pozornost k danému tématu ochabla, v tichosti a za účasti vedení města bylo zahájeno územní řízení a následně vydáno územní rozhodnutí na stavbu, která nemá se schváleným záměrem nic společného," uvedl architekt Pavel Břežanský ze sdružení.
Město se podle náměstkyně mosteckého primátora Hany Jeníčkové (ODS) k obvinění členů občanského sdružení vyjádří později.
0 komentářů
přidat komentář