Walter Vetsch - portrét současné evropské krajinářské architektury

Vložil
Klára Stachová
18.02.2012 12:00
Walter Vetsch

Walter Vetsch působí jako zahradní a krajinářský architekt již od roku 1975. V roce 1984 se stal členem Švýcarské konfederace krajinářských architektů BSLA, o 13 let později členem Švýcarské asociace inženýrů a architektů SIA. Po několikaleté spolupráci s partnery Urs Baumgarten, Nils Lüpke a Jurg Zollinger založili v roce 2008 společnost Vetschpartner. Dnes ateliér trvale zaměstnává 10-12 osob.
Těžištěm jejich tvorby je městské prostředí. Spolupracují s celou řadou známých architektů jako Foster + Partners, Max Dudler aj. V portfoliu jejich práce se objevují velmi různorodé projekty. Od obnovy hřbitova, areálů a zařízení pro volný čas, revitalizace bývalých průmyslových areálů, zoologických zahrad a administrativních komplexů až po urbánní prostory kolem obytných souborů, areály hotelů a soukromé zahrady. Aktivně spolupracují s celou řadou architektů na veřejných soutěžích.
Tým architektů o sobě tvrdí, že se snaží jednat s klienty jako s rovnocennými partnery, kteří se nebojí vyzkoušet nové věci. Krajinářská architektura v jeho pojetí určuje hranice a přechody urbanizovaného světa, pohybuje se ve ‘fascinujícím poli napětí mezi krajinou a architekturou‘. Při práci na projektech se řídí ideologií, že žádné místo není shodné, každý úkol je stejně náročný, zkušenosti zajišťuje kontakt se zemí a zvědavost je pohonným prvkem.
4th-dim / Klára Stachová, Andrea Honejsková, Jakub Hepp
0 komentářů
přidat komentář

Související články