V Paříži se znovuotevřelo největší Picassovo muzeum na světě

Vložil
ČTK
25.10.2014 20:35
Francie

Paříž

Paříž - V Paříži se po pětileté rekonstrukci dnes otevřelo veřejnosti největší muzeum na světě španělského malíře a sochaře Pabla Picassa. Muzeum shromáždilo na 5000 děl muže, který je označován za největšího malíře 20. století. Slavnostní otevření za účasti prezidenta Françoise Hollandea se uskutečnilo v den nedožitých narozenin Pabla Picassa, který se narodil 25. října 1881 v Malaze a zemřel v roce 1973 ve Francii.
    Výstavní plochy Picassova muzea v centru metropole se více než zdvojnásobily na 3600 m². Autoři nové expozice vytvořili tři návštěvní okruhy, které přibližují Picassovu tvorbu chronologicky i tematicky. Muzeum očekává milion návštěvníků ročně.
    Rekonstrukci provázely spory. Nedodržovaly se termíny stavby a vzniklo napětí, které vedlo k výměně vedení muzea. Byl překročen původní rozpočet a konečné náklady se vyšplhaly na nejméně 43 milionů eur (1,2 miliardy korun). Většinu peněz zaplatilo podle francouzských webů samotné muzeum, které se nadále má samofinancovat ze 61 procent. Vydělává si především pořádáním výstav po světě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články