Škola - pyramida od Ericka van Egeraata byla otevřena

Zdroj
EEA
Vložil
Tisková zpráva
22.01.2007 16:25
Rotterdam, 18. ledna - /EEA/ Erick van Egeraat associated architects dokončila novou budovu pro Metzo College v holandském Doetinchemu. Návrh EEA umožňuje klientovo inovativní zaměření na prázdninovou výuku. Kompaktní tvar a vnitřní flexibilita vedou k účelnému využití prostoru.

Charakter komplexu je dán pyramidálním tvarem, zavěšenou střešní zahradou a atriem. Zahrada na střeše nabízí soukromí, klid pro přemýšlení a relaxaci. Patio pod zelení je pak místem hemžení, setkávání, umožňuje každému vidět a být viděn. Dohromady tvoří společenské srdce domu.
Otevřená dispozice jen s několika málo zdmi vychází z filozofie instituce - otevřenosti a transparentnosti. Většina prostor je multifunkční a připravena na změny podle aktuálních potřeb školy.

> více informací o stavbě


(EEA) Erick van Egeraat založil svou kancelář v roce 1995 v Rotterdamu a nyní zaměstnává 120 odborníků v Londýně, Budapešti, Praze a Moskvě. Erick van Egeraat byl během své 25-ti leté praxe zapojen do realizace více než 100 projektů.
EEA představa architektury je o realizaci světové architektury a urbanismu velkých celků, které dodávají ekonomickou, společenskou a kulturní hodnotu v souvislosti s místem. Kancelář v současné době pracuje na čtyřicítce projektů po celé Evropě, orientuje se na střední a východní Evropu a Rusko.
0 komentářů
přidat komentář