Rudolf Olgiati a Valerio Oligati vystavují ve Žlutém domě ve Flims

Zdroj
Das Gelbe Haus
Vložil
Petr Šmídek
10.12.2009 15:00
Valerio Olgiati
Rudolf Olgiati

U desetiletého výročí otevření Žlutého domu ve Flims bude v sobotu 12. prosince 2009 v 17 hodin otevřena výstava „Dado – postaveno a obýváno Rudolfem Olgiati a Valeriem Olgiati“. Společně s výstavou bude představen stostránkový katalog „Dado“, který vydává basilejské nakladatelství Birkhäuser navazující na první rozebrané vydání „Architektura Rudolfa Olgiati“ publikované na ETH Curych v roce 1977. Slovo „Dado“ v rétorománštině znamená „venek – vnější okraj centra vesnice“. Ve flimském „Dado“ se nachází také usedlost rodiny Olgiati, kterou v roce 1931 získal Rudlof Olgiati a po celý svůj život se v této stavbě snažil uplatňovat svoje architektonické názory a představy. V otcově domě dnes žije Valerio Olgiati, který si před několika lety na místě bývalé stáje postavil architektonický ateliér.
Výstava dokumentuje život a působení obou architektů na konkrétním případu obytného domu a ateliéru, na proměnách, které se zde v uplynulých téměř osmdesáti letech odehrály.
Tento mimořádný portrét dokumentuje nejen vztah mezi otcem a synem, ale také otisk dvou generací a jejich architektonické a estetické chápání.
Výstava bude otevřena od úterý do neděle v době 14-18 hodin a potrvá až do 11. dubna 2010.
0 komentářů
přidat komentář