Rozhovor s Jacquesem Herzogem

Zdroj
KultureFlash
Vložil
Petr Šmídek
20.04.2007 18:25
Interview s tímto basilejským architektem jsou vždy velmi čtivá. Pokaždé se těším, jakým směrem se bude rozhovor ubírat. Jeho živá povaha a široký obzor vědomostí mu dovolují sklouzávat od architektury k někdy daleko zajímavějším tématům.
U příležitosti předání Zlaté medaile RIBA pro letošní rok poskytl Jacques Herzog krátký rozhovor internetovým stránkám KultureFlash. Anthony Hoete se zpočátku podivoval nad tím, že v současné době médií nemá jeho kancelář svoje vlastní internetové stránky, což může být chápáno jako póza nebo skutečně funguje fakt, že se mu o reklamu starají novináři a architektonické internetové servery. Internetové stránky Rema Koolhaase byly donedávna také velmi skoupé na informace, což se novým názvem www.oma.eu podstatně změnilo.
Rozhovor se pak stočil k fotbalu (pravděpodobně kvůli čerstvě dokončenému stadionu ve Wembley, kterým teď Londýn žije) a způsobu jak může architektura ovlivňovat fanoušky. Rozebírali chování fanoušků (rozdíl mezi anglickým a německým chuligánem) a jak logisticky zvládat desetitisícové nájezdy mas diváků. Na závěr se přes holandský totální fotbal dostali k týmové hře v architektuře a společnému ocenění architektů H&deM (Zlatou medaili RIBA ve své 159-leté historii dostávali vždy jedinci a pouze dvakrát manželské páry). Rozhovor> Fotografie>
0 komentářů
přidat komentář