PUMA® CITY bylo oceněno jako nejlepší maloobchodní prostor

Zdroj
PUMA Czech Republic, s.r.o.
Vložil
Tisková zpráva
11.03.2009 17:55
Praha, Česká republika - Originální a vpravdě netradiční obchod PUMA City byl oceněn prestižním americkým časopisem Travel + Leisure jako nejlepší maloobchodní prostor v soutěži  The Travel + Leisure 2009 Design Awards. Tato cena je udělována nejzajímavějším designovým objektům a produktům v 15 kategoriích, jež zahrnují hotely, restaurace, lázně, obchody a také jednotlivé produkty, jako jsou zavazadla nebo módní doplňky. V porotě, která rozhodovala o vítězích, figuroval mj. i slavný americký návrhář Calvin Klein.
PUMA City je mistrovské dílo architektury a designu. Mohutná stavba s plochou 1000 m² sestává z dvaceti čtyř dvanáctimetrových ocelových přepravních kontejnerů, z nichž každý váží jedenáct tun. Kontejnery jsou ve třech úrovních poskládané na sobě a pak mírně posunuté. Vytvářejí tak přirozené venkovní prostory s výraznými převisy a širokými otevřenými terasami. V přízemí je umístěn prodejní prostor značky PUMA, kde je k výběru kolekce oděvů, obuvi a doplňků řady PUMA Sailing, Motorsport, Urban Mobility a PUMA Archives. Ve druhém podlaží je k dostání celá kolekce PUMA Sailing - Volvo Ocean Race. Horní kontejner vytváří dlouhý, otevřený prostor s barem, salonkem a sálem, který přechází do rozměrné dřevěné paluby.
Tento jedinečný prostor byl vytvořen v loňském roce při příležitosti odstartování nového ročníku jachtařského závodu Volvo Ocean Race, kterého se značka PUMA účastní jako jeden z hlavních sponzorů a také partner posádky lodi zvané Il Mostro. Mobilní jednotka PUMA City se přemisťuje do vybraných metropolí spolu s účastníky extrémního desetietapového závodu, který trvá více než 8 měsíců a má zastávky v jedenácti městech pěti kontinentů. Objekt slouží rovněž jako zázemí posádce lodi PUMA a také ke konání slavnostních akcí a večírků konaných při příležitosti dojezdu lodi.
Architektonický koncept PUMA City se zrodil v červenci 2007. Konstrukční práce začaly v Číně v lednu 2008 a celá konstrukce byla hotová za pouhých osm měsíců. Mezinárodně uznávané architektonické studio LOT-EK® navrhlo budovu jako stavebnicový systém, který se přepravuje jako běžné nákladní kontejnery. PUMA City je první budova svého druhu, která plně využívá výhod stávající celosvětové námořní dopravní sítě. Je to první kontejnerová budova této velikosti, která je skutečně mobilní.
0 komentářů
přidat komentář