Požár v Soulu zničil bránu ze 14. století

Vložil
ČTK
11.02.2008 10:30
Jižní Korea

Soul

Soul - Požár v Soulu v noci na dnešek zničil dřevěnou bránu ze 14. století, která byla považovaná za jednu z nejvýznamnějších městských památek, informovaly tiskové agentury. Policie nevylučuje, že bránu někdo zapálil úmyslně.
    Soulská policie nyní pátrá po muži, který podle svědků vstoupil do brány krátce před vypuknutím požáru. Podle korejské tiskové agentury Jonhap k podezření ze žhářství přispívá i skutečnost, že hasiči v troskách brány nalezli dva odhozené zapalovače. Policisté nicméně nevylučují ani možnost, že oheň způsobila vadná elektroinstalace.
    Na místo požáru přijel i budoucí jihokorejský prezident I Mjong-bak, který se ujme úřadu 25. února, a vyjádřil lítost nad zničením historické brány. Podle něj incident "zasáhne srdce Korejců".
    Brána Sungnjemun, vystavěná v roce 1398, patřila mezi hlavní soulské turistické atrakce. Zástupci města oznámili, že se pokusí památku obnovit. Práce si podle nich vyžádají přinejmenším tři roky a náklady dosáhnou 20 miliard wonů (zhruba 370 milionů korun).
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Sungnjemun, nebo Namdaemun?
Aleš
11.02.08 11:22
zobrazit všechny komentáře