Na střechu ve Vatikánu budou umístěny sluneční kolektory

Vložil
ČTK
20.01.2008 12:50
Písek

Vatikán - Na střechu auly Pavla VI. ve Vatikánu budou koncem letošního roku umístěny sluneční kolektory, které budou celému objektu dodávat energii. Deníku L'Osservatore Romano to sdělil předseda vatikánského governatorátu kardinál Giovanni Lajolo.
    V příštích třech letech bude ve Vatikánu provedena konzervace architektonických a uměleckých památek na náměstí svatého Petra a bude také zmodernizováno jeho osvětlení, uvedl dále Lajolo pro list, z něhož citoval vatikánský rozhlas.
    Sluneční kolektory, které budou na střeše auly Pavla VI., zajistí veškerou energii potřebnou pro osvětlení, vytápění i klimatizaci audienčních prostor a její nadbytek bude odváděn do vnitřní vatikánské sítě. Instalovány budou koncem letošního roku.
    Vatikán již uvažuje o instalací solárních panelů na jiných vatikánských budovách. Sluneční zdroj energie kromě ekologických výhod také umožní, že se Vatikán stane nezávislejší na italské energetické síti.
    Kardinál Lajalo listu rovněž sdělil, že vatikánská správa chce omezit počet automobilů, které vjíždějí a parkují na území Vatikánu. Počet návštěvníků baziliky svatého Petra odhaduje Vatikán na několik milionů ročně a vatikánská muzea navštívilo loni přes čtyři miliony lidí, dodal.
0 komentářů
přidat komentář