Manuel de Oliveira bude ve svých 102 letech točit nový film

Vložil
ČTK
26.07.2011 22:50
Portugalsko

Lisabon

Cinema House v Portu (Souto de Moura; 2002) je zasvěcen dílu Manoela de Oliveiry.
Lisabon - Portugalský režisér Manoel de Oliveira se ve svých 102 letech chce znovu postavit za kameru. V září hodlá začít natáčet svůj další film podle divadelní hry portugalského spisovatele Raula Brandãoa Gebo e a Sombra. Oznámil to podle agentury AFP producent Luís Urbano.
     Nejstarší aktivní režisér a scenárista na světě, který oslaví v prosinci 103. narozeniny, v několika dřívějších rozhovorech prohlásil, že kdyby odpočíval, tak zemře.
     Hlavní role v jeho nové dramatické komedii, která se bude točit v Paříži a ve francouzštině, obsadí zřejmě francouzský herec Michel Piccoli a jeho manželka Ludivine Clercová, ale také režisérův vnuk Ricardo Trêpa.
     Uměleckou kariéru zahájil bývalý sportovec, automobilový závodník a pěstitel portského vína de Oliveira v roce 1930 němým filmem o řece Douro. Od té doby natočil pět desítek celovečerních filmů a dokumentů, za něž dostal více než 40 filmových ocenění.
     Jeho poslední film, který se objevil na filmových plátnech, O estranho caso de Angélica (Podivný případ mladé Angeliky), byl představen loni na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.

> Eduardo Souto de Moura: Cinema House, Rua do Arq. Viana de Lima, Porto, 2002
0 komentářů
přidat komentář