Kim Čong-un údajně nechal popravit inženýry kvůli zřícenému domu

Vložil
ČTK
27.05.2014 21:40
Pchjongjang - Severokorejský vůdce Kim Čong-un údajně nechal popravčí četou zastřelit inženýry, kteří pracovali na stavbě obytného domu, který se minulý týden zřítil. V troskách podle odhadů zahynulo 500 lidí. Informoval o tom dnes zpravodajský server news.com.au s tím, že ale je obtížné podobné zprávy z komunistické KLDR ověřovat.
    Třiadvacetipodlažní budova se zřítila v Pchjongjangu a místní obyvatelé se poté dočkali zřídka vídané veřejné omluvy severokorejského režimu. Média informovala o tom, že Kim Čong-un "probděl celou noc s bolestnými pocity poté, co se o nehodě dozvěděl".
    Podle informací, které jako první přinesl japonský tisk, nechal Kim Čong-un popravit čtyři inženýry, a vojenského činitele, který měl na projekt dohlížet, poslal do pracovního tábora. Podobné zprávy je s ohledem na uzavřenost severokorejského režimu velmi těžké ověřit a už se objevily případy, kdy se údajně popravení lidé v KLDR znovu objevili na veřejnosti.
    KLDR neuvedla, co způsobilo zřícení nedokončené budovy, do níž už se mezitím nastěhovali lidé. Svou roli ale mohl sehrát nedostatek stavebního materiálu. Uvádí se, že stavební dělníci v Severní Koreji často kradou materiál, jako je ocel či cement, a prodávají ho na černém trhu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články