Katarský premiér si kupuje nejdražší byt v New Yorku

Vložil
ČTK
02.07.2012 18:20
USA

New York

New York - Katarský premiér šajch Hamad bin Džasím bin Džabr Sání kupuje nejdražší byt v New Yorku. Za téměř 100 milionů dolarů (dvě miliardy korun) si hodlá pořídit mezonet v nejvyšším patře stále ještě nedokončeného mrakodrapu One57 nedaleko Carnegie Hall, napsal dnes server deníku New York Post.
     Luxusní byt má rozlohu přes 1000 metrů čtverečních. Je v něm velký pokoj pro přijímání návštěv a pět ložnic. Je vybaven čtyřmi krby a okna v  bytě sahající od podlahy až po strop.
     Sání navíc jedná s developery i o možném zakoupení dalších čtyř bytů v 90. patře budovy. Pokud by se dohodl na jejich nákupu, celkem by za všechny nemovitosti zaplatil 250 milionů dolarů.
     Podle zdrojů New York Post se katarský premiér rozhodl luxusní byt na vrcholu One57 koupit poté, co se mu nepodařilo pořídit si dva apartmány po nedávno zemřelé excentrické milionářce Huguette Clarkové. Její dědicové odmítli Sáního nabídku 31,5 milionu dolarů za oba byty.
     Mrakodrap One57 by měl být dokončen příští rok a jeho celková výška by měla být 306 metrů. Podle developerů se k letošnímu květnu prodala už polovina ze všech 135 bytů v budově.

0 komentářů
přidat komentář

Související články