Jemen plánuje stavbu mostu do Afriky

Vložil
ČTK
20.02.2007 23:10
Praha

Saná - Jemen jedná se stavební společností z Dubaje o výstavbě mostu, který by v délce 14 kilometrů překlenul Rudé moře a spojil Arabský poloostrov s Džibutskem, zemí v Africkém rohu. Projekt v odhadované ceně jedné miliardy dolarů by mohl být spuštěn do dvou měsíců. Termín plánovaného dokončení zatím není znám, napsal dnes deník Al-Baján vycházející v největším městě Spojených arabských emirátů Dubaji.

    List s odvoláním na nejmenované činitele napsal, že společnost Middle East Development Company se sídlem v  Dubaji už o projektu jednala s Jemenem i Džibutskem. "Stavební společnost a vláda stále ještě vedou jednání," řekl dnes vysoký jemenský vládní představitel agentuře Reuters. "Tento projekt, bude-li realizován, se stane hlavní branou mezi Afrikou a Asii. To je klíčové pro obchod a cestovní ruch," zdůraznil.
    Zvažovaný most by podle listu Al-Baján spojil jemenský ostrov Perim v  Rudém moři přes úžinu Báb al-Mandab s Džibutskem. Kromě vozovky pro automobily a kamiony by měl most nabídnout i železniční trať k přepravě zboží dováženého z  Ruska, Indie a Číny do Afriky.
0 komentářů
přidat komentář