Vložil
ČTK
01.08.2008 15:10
USA

New York


zpět na článek
9 komentářů
Skepsa
LL
| 02.08.08 01:09
Naozaj je potrebne pestovat zeleninu uprostred velkomesta? Rok pracujem v Londyne a za cely ten cas som a ked si kupujem pomaranc, krajina povodu je Egypt, paradajky dovazaju z Holandska, hrusky sa tu oplati dovazat z Chile. Zeleninu stale stacia pestovat v green belte okolo mesta. Takisto by ma zaujimalo comu da developer v NY prednost, ci lukrativnym bytovym a administrativnym priestorm, alebo pestovanim cukiny. Takisto sa naskytuje otazka, kam s novymi komercnymi plochami, ked centrum bude prepchane vertikalnymi farmami.
zelen x zelenina
abakus
| 02.08.08 08:13
není to asi problém sázení jen cukín. jedná se hlavně o více zeleně v centrech. neni přece špatná myšlenka vnést stromy i do mrakodrapů. bavíme se hlavně o faktu, že centra mají vůči zastavěné ploše a množství lidí, kteří zde žijí , flory nedostatek.

.. ale investor určitě preferuje zastavěnou plochu.
bohužel, dokud nebude nějaká právní nutnost, to tak dělat, tak se toho jen tak nedočkáme.

...a těch cukín bych se na úkor pěkně vzrostlých stromů třeba v dvacátém podlaží klidně zřekl.
bla
..pozn.
MP
| 03.08.08 09:44
reakce...myslim ze dulezite je predstavit si takovy mrakodrap ve skutecnem meste (beton, asfalt, smog)...takove stavby daji mestum dalsi plice --- ne jen ty soliterne stojici stromy - prip. stromky.
Stromy, zelen
Petr
| 04.08.08 10:46
Existuji nejake studiu, ktere se venuji vlivu zelene ve meste na zivotni prostredi - zda se po vysazeni stromu zlepsilo ovzdusi, ubylo prachu apod? Take jak reaguji lide na plochy se zeleni a bez zelene - nejlepe napriklad jak vnimaji urcity prostor bez zelene a pote co byla v miste vysazena
to je bezva nápad....
ondrejcisler
| 05.08.08 09:11
lidi budou bydlet v landscraperech a jídlo se bude pěstovat ve skyscraperech. až to nastane, začnu se učit chodit po uších.
matematika
Vích
| 06.08.08 12:31
Cena pole je řádově za 50,- Kč/m2, metr mrakodrapu za 50.000,- Kč/m2. Kilo rajčat za 30.000,- Kč bych si asi nekoupil.
Perspektiva
Vladimir Sitta
| 09.08.08 02:49
Pokud si uvedomime, ze v zapadnich zemich, zvlaste USA prumerna vzdalenost kterou potravina stravi na ceste je 1200km, staci pohled na to jakym zpusobem jsou povrchy staveb definovany aby veci zacaly dostavat ekologictejsi smysl - farmy mohou kolonizovat napriklad strechy. Verim, ze v budoucnu to bude proste nutnost.
jídlo
trgg
| 10.08.08 01:45
Efektinvnější bude například pěstovat šváby v bytových jádrech. Je to pochoutka a nezabere to místo.
Jirik
| 10.08.08 09:38
Cetl jsem o tom clanek i v nejakych novinach. Nebo na internetu - nevim.

A byl tam take zajimavy napad pestovat tu zeleninu ne v domech, ale na domech. Zelen by pak tvorila fasadu takoveho domu... Otazka je kdo to ale bude jist. Takove olovene mestske cukety...
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.