Herec a milovník architektury Brad Pitt oslaví padesátiny

Vložil
ČTK
17.12.2013 23:15
Shawnee (Kansas) - Americký herec Brad Pitt, který 18. prosince oslaví padesáté narozeniny, patří již přes dvacet let k nejžádanějším hollywoodským hvězdám. Tento modrooký blonďák není jen sexsymbolem, nýbrž i dobrým hercem, což dokázal ve filmech Sedm, Klub rváčů, Sedm let v Tibetu nebo například Podivuhodný případ Benjamina Buttona.
    Kromě filmování se Brad Pitt stíhá věnovat řadě jiných zájmů - jeho velkou vášní je například architektura. Spolu se svou životní partnerkou, herečkou Angelinou Jolieovou (38), se věnuje také charitě. V roce 2008 mimo jiné věnovali dva miliony dolarů na vznik zdravotního centra pro etiopské děti postižené AIDS a tuberkulózou, podobnou kliniku pomohla jejich nadace založit již v roce 2006 v kambodžském Phnompenhu.
    Asi nejslavnější herecký pár současnosti, jemuž se přezdívá Brangelina a podle časopisu Forbes mu patří třetí místo mezi nejvíce vydělávajícími celebritami, si před lety našel domov na jihu Francie, kde se jim v červenci 2008 narodili syn Knox Léon a dcera Vivienne Marcheline. Kromě těchto dvojčat mají spolu dvouletou dceru Shiloh Nouvel a adoptované děti Zaharu z Etiopie, Paxe z Vietnamu a Maddoxe z Kambodže.
    Jolieová a Pitt se poznali při natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith v roce 2005. Pitt byl ženatý s hereckou kolegyní Jennifer Anistonovou, s níž se rozvedl v říjnu 2005 po čtyř a půlletém manželství.
0 komentářů
přidat komentář

Související články