Čína zahájila výstavbu nového velkého letiště v Pekingu

Vložil
ČTK
27.12.2014 12:30
Čína

Peking

Kapacita největšího letiště na světě (Foster and Partners; 2008) je již nedostatečná.
Peking - Čína v pátek zahájila výstavbu nového velkého mezinárodního letiště v Pekingu. Informovaly o tom čínské sdělovací prostředky. Nové letiště je podle čínských úřadů nutnost, protože rostoucí poptávka po cestách do Číny a z Číny převyšuje kapacitu existujících letišť, napsala dnes agentura AFP.
    Nynější pekingské mezinárodní letiště je druhé nejrušnější na světě - a zároveň patří mezi letiště, kde se cestující může nejčastěji dočkat zpoždění svého spoje. Podle zprávy z roku 2013 méně než 20% komerčních dopravních spojů odletělo načas. A zhruba 42% letadel odlétajících z Pekingu bylo zpožděných o 45 minut či víc.
    Nový letecký terminál by měl fungovat do pěti let a odbavovat by měl 72 milionů cestujících ročně, napsala dnes čínská média. Náklady na něj jsou stanoveny ve výši 80 miliard jüanů (asi 293 miliard korun).
    Letiště má stát zhruba 50 kilometrů jižně od centra metropole a ulevit mezinárodnímu letišti na severovýchodě města. To loni odbavilo přes 83 milionů cestujících. Druhé pekingské letiště Nan-jüan patřilo kdysi armádě a jeho kapacita je omezená.
0 komentářů
přidat komentář

Související články