ZA NEMOCNICE VLÍDNĚJŠÍ

Podpora Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Oddělení klinické hematologie

Vložil
Tisková zpráva
04.10.2010 00:10
Design Help je formující se občanské sdružení s cílem podporovat a přímo se podílet na zkvalitnění nemocničního prostředí v České republice. Od roku 2008 Design Help aktivně spolupracuje s Oddělením klinické hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Někteří z autorů projektu jsou sami zároveň pacienti s vlastní zkušeností na tomto oddělení a rozhodli se proto hledat cestu jak zlepšovat pobyt pacientů v nemocnici. Významný podíl na uzdravení má vedle kvalitní zdravotní péče také charakter prostředí, ve kterém se člověk léčí. Design Help je kreativní skupina složená převážně z mladých absolventů Vysoké školy umělecko průmyslové V Praze, která má za cíl postupně proměňovat a upravovat prostory pavilonu Odd. klinické hematologie FNKV.

Skupina Design Help navrhla stejnojmennou kolekci šperků z recyklovaného bezpečného odpadu kliniky (víčka, sterilní prošlé hadičky, apod.). Výtěžek z benefičního prodeje těchto módních doplňků bude použit na projekty vznikajícího občanského sdružení Design Help. Nejbližší akce, na které můžete Design Help podpořit a získat tak i jedinečný šperk je Designblok10 od 5.-10. 10 na adrese Bubenská 1 v Praze Holešovicích přímo u stanice metra Vltavská.

V roce 2011 je cílem projektu Design Help kultivovat společný prostor pacientů na lůžkovém oddělení klinické hematologie FNKV. Je to místo, kde se pacienti mohou setkat se svými příbuznými nebo si uvařit čaj a odpočívat mimo nemocniční pokoj. Kreativní skupina chce tuto v současnosti odcizenou nemocniční chodbu proměnit v příjemný "obyvací pokoj". 
   
Členové týmu
Lenka Křemenová (architekt)
Marta Maštálková (grafický designér)
David Maštálka (architekt)
Petra Kasová (manažer v neziskovém sektoru)

s kolekcí 2010 nám pomáhali:
Jana Šprinclová (fotografie), Iva Němcová (vizál), Jana Kozubková (model)

Kontakty v případě zájmu o další informace

info@designhelp.cz
www.designhelp.cz

0 komentářů
přidat komentář