Vinařství FUATUL - výstava studentských projektů v A-lab

Galerie Jaroslava Fragnera v Praze 3.12. - 31.12.2013

Zdroj
Jakub Pleyer, FUATUL
Vložil
Tisková zpráva
09.12.2013 13:55
Praha

Staré Město

Jan Kurz

Od pondělí 2. prosince 2013, až do začátku ledna 2014, můžete navštívit výstavu prací studentů Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci z ateliéru Zdeňka Fránka a Dany Rakové. Mezi patnácti projekty vinařství, zpracovaných během letního semestru 2012/2013, je skoro polovina bakalářských prací a jedna diplomová práce.
Tomu odpovídá vysoká kvalita prací, jdoucí ruku v ruce s originální prezentací, inspirovanou samotným procesem dozrávání a výroby vína.
Pro její potřeby studenti použili čiré láhve na víno a jednotlivé projekty jsou vytištěné na samostatných etiketách. Návštěvníci pak procházejí napříč viničími řádky, sbírají jednotlivé lahve a jako hrozny je obrací v rukou, aby si mohli prostudovat samostatné návrhy.
Studenti zpracovávali hned několik zajímavých lokalit. V první řadě je nejvíce zastoupené vinařství pro pana Bílíka v Chlumčanech u Loun, jenž tvoří takřka polovinu návrhů. Dále pak několik projektů vinařství v Praze na Vítkově a tři samostatně vybrané lokality - Žalhostice, Rybníky a Horní Věstonice.
Kromě návštěv jednotlivých lokalit, byla důležitou součástí tématu také exkurze, uspořádaná Galerií Jaroslava Fragnera, kdy měli studenti v několika dnech možnost navštívit přední vinařství Moravy a severního Rakouska. Vytvořili si tak ucelený obraz o vinařské architektuře, její kultuře a díky tomu jsou projekty detailně propracovány dle jednotlivých zadání i po stránce výrobní a technické.
Výstavu připravili Jan Kurz, Andrea Pujmanová, Jakub Pleyer a Zuzana Ferencová.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články