V Praze dnes začne měsíční festival Architecture Week

Vložil
ČTK
23.09.2013 14:45
Praha

Praha - V Praze dnes začne sedmý ročník mezinárodního festivalu architektury Architecture Week Praha 2013. Hlavním tématem letošního ročníku je architektonické dědictví a současná architektura. Jeho hlavní program se odehraje v Jiřském klášteře na Pražském hradě, kde bude připravena více než dvacítka výstav.
    Představí architekturu téměř 30 českých, polských a slovenských měst, moderní a historickou architekturu 40 zemí, obrazem festival ukáže všechny památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO (745 památek ze 157 zemí). Uskuteční se také přednášky českých i zahraničních architektů, konference, dny architektury vybraných zemí, dny měst, procházky za architekturou a další akce.
    Zástupce organizace UNESCO a odborníci na ochranu památek a architektonického dědictví se zúčastní 3. října konference Ochrana hmotného kulturního dědictví v rámci Evropské unie.
    Součástí festivalu se stal nový celorepublikový projekt Hravý architekt. Jeho cílem je přiblížit dětem historickou architekturu a památky jejich města, naučit je, co je architektonické dědictví a proč je důležité se o ně zajímat, chránit je a pečovat o ně. Úkolem dětí bylo výtvarně ztvárnit vybrané architektonické památky z jejich města. Nejlepší práce jsou představeny v samostatné expozici na výstavě v Jiřském klášteře. Za odměnu třídy, které se projektu zúčastnily, stráví den na Pražském hradě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články