V Praze bude 7. listopadu přednášet vesmírný architekt David Nixon

Zdroj
faama cz s. r. o.
Vložil
Tisková zpráva
21.10.2013 12:35

Přednášky architekta Davida Nixona pro studenty architektury i širokou veřejnost doprovodí zahájení výstavy Na hranici vesmíru.

Architektura ve vesmíru i vesmírná architektura na zemi jsou hlavním tématem unikátní výstavy 42 projektů, které shrnují životní dílo britského architekta Davida Nixona, průkopníka oboru vesmírné architektury a dlouholetého kolegy Jana Kaplického, se kterým založil studio Future Systems. Kromě projektů jako je prototyp jídelny pro Mezinárodní vesmírnou stanici, koncept lunární základny z roku 1985 či měsíční zeď, nabídne doprovodný program výstavy dvě přednášky Davida Nixona, Google Hangouts se Scottem Howe z NASA a několik projekcí.
David Nixon
Doprovodný program


Přednáška Davida Nixona pro studenty architektury – 7. listopadu 2013, od 13.00 na FA ČVUT
Asi padesátiminutová přednáška The New Field of Space Architecture seznámí posluchače s novými možnostmi a rozvojem oboru vesmírné architektury, přednáška bude doprovázena promítáním na dvě velká plátna.

Přednáška Davida Nixona pro širokou veřejnost – 7. listopadu 2013, od 16.00 v NTK, Ballingův sál

Odpolední přednáška určena pro širokou veřejnost nese název výstavy, tedy Na hranici vesmíru (Thresholds of Space) a bude vlastně úvodem k výstavě. David Nixon seznámí posluchače s vybranými projekty, následovat bude diskuze. Vstup volný. 

Google Hangout se Scottem Howe z NASA Jet Propulsion Laboratory


Díky technické podpoře společnosti Pozitiv se návštěvníci vernisáže asi na 15 minut živě spojí se specialistou z  NASA Scottem Howe, a to prostřednictvím Google Hangouts. Scott Howe představí robotické konstrukce Trigon.

www.nahranicivesmiru.cz


Facebook

Výstava se koná pod záštitou starostky městské části Praha 6 Marie Kousalíkové a pod záštitou děkana Fakulty architektury ČVUT.
Mediálním partnerem je archiweb.cz

Pořadatelé výstavy

faama cz s. r. o.

Partneři výstavy

FA ČVUT, NTK, Sobriety, Bioport, faama cz, Space Innovations, archiweb.cz, MČ Praha 6, Netmail, Pozitiv, nadační fond Art-Now

Vstupné

vstup volný

Adresa
Národní technická knihovna
Technická 6 / 2710
160 80 Praha 6 – Dejvice
0 komentářů
přidat komentář

Související články