V Koreji skončilo Expo 2012 věnované oceánům

Vložil
ČTK
12.08.2012 18:30
Jižní Korea

Soul

Soul - Osm milionů lidí navštívilo světovou výstavu Expo 2012, která se pod názvem Žijící oceán a pobřeží konala v jihokorejském městě Josu. Výstava, která dnes uzavřela brány návštěvníkům, byla otevřena 12. května a zasvěcená byla budoucnosti mořských ekosystémů.
     Příliv návštěvníků překonal všechna očekávání, protože původně se počítalo s návštěvou asi čtvrtinovou. Příprava světové výstavy trvala Jižní Koreji čtyři roky a investice přesáhly deset miliard dolarů. Na výstavě byly pavilony stovky zemí a dvacítky organizací či podniků rozmístěné na ploše tedy 271 hektarů. Česká republika se s  ohledem na téma Expa neúčastnila.
     Jihokorejské Expo mělo upozornit na klimatické změny a představit oceán jako faktor udržitelného rozvoje lidstva v  21. století. V areálu bylo kromě pavilonů umístěno mimo jiné obrovské akvárium s  280 druhy ryb, rostlin i mořských savců včetně běluh a lachtanů. Zlatou medailí byla oceněna německá expozice.
     Příští světová výstava se v roce 2015 uskuteční v italském Miláně a její téma bude vyjadřovat heslo Nakrmit planetu, energie pro život. Účast na výstavě už potvrdilo 93 států, Česko mezi nimi zatím není.
0 komentářů
přidat komentář