V Jihlavě se představí vídeňská meziválečná architektura

Vložil
ČTK
14.10.2010 18:15
Jihlava

Jihlava - Více než tři desítky velkoformátových fotografií Waltera Zedniceka prezentujících vídeňská architektonická díla z let 1919 až 1939 zahrnuje výstava, která dnes začala na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě. Výstava s názvem Rakouská meziválečná architektura - Architektura Rudé Vídně pořádaná ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem a Jihlavským regionálním kulturním sdružením potrvá do 10. prosince. ČTK to dnes řekla jedna z organizátorek Štěpánka Kolářová.

    Výstava je určena pro studenty školy i pro veřejnost. "Během listopadu by ji měl navštívit také rakouský velvyslanec Ferdinand Trauttmansdorff, s nímž dojednáváme přednášku pro studenty na ekonomické téma," dodala Kolářová.
    "Fotografie architektury obytných staveb, mateřských škol, pracovních úřadů a lázní ozřejmují bohatství formálních řešení a stavebních typologií a vybízejí k novým úvahám o těchto uznávaných dílech," uvedl spolupracovník Rakouského kulturního fóra Petr Buček. Architektonická díla z let 1919 až 1939 podle něj natrvalo zformovala podobu rakouského spolkového hlavního města.
    Výstava je dalším společným projektem Vysoké školy polytechnické a Jihlavského regionálního kulturního sdružení zaměřeným na vztahy mezi Čechy, Rakušany a Němci. Oba subjekty už společně zorganizovaly výstavy Češi, Němci a Rakušané v dobové karikatuře 1848-1948, Zaváté stopy o židovských spisovatelích z Moravy a výstavu o Johannu Gregoru Mendelovi. Další výstavy byly věnovány nositelce Nobelovy ceny za mír Berthě von Suttnerové a výročí narození hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta.
    Bližší informace o rakouské meziválečné architektuře je možné najít na internetových stránkách www.wienerarchitektur.at.
0 komentářů
přidat komentář