Think Global, Build Social! v AzW

Výstava ve Vídeňském centru architektury v MuseumsQuartieru

Zdroj
ComPRess Praha
Vložil
Tisková zpráva
31.03.2014 21:50
Vídeňské centrum architektury (AzW) a Německé muzeum architektury (DAM) připravily společně výstavu "Think Global, Build Social! Stavíme pro lepší svět". Obě instituce se společně věnují otázce společenské odpovědnosti soudobé architektury. Výstava ukazuje nejen projekty z třetího Světa ale i z Vídně.

"Think Global, Build Social!" ukazuje aktuální příklady alternativní, sociálně angažované architektury, která se snaží s malými finančními náklady a velkou vlastní iniciativou a kreativitou zlepšovat životní podmínky lidí v regionech Asie, Afriky a Latinské Ameriky. Kurátor Andres Lepik připravil výběr projektů, do kterých patří mimo jiné školy, veřejné instituce a prostranství a institucí a obytné stavby. Prezentované realizace vznikaly často v úzké spolupráci s jejich budoucími uživateli a za využití místních stavebních tradic. Neopomínají potřeby těch, pro které se staví a mají na paměti vzájemnou výměnu znalostí na projektu se účastnících stran. V nejrůznějších projektech a přístupech je možné najít mnoho společného. Výstava ukazuje, že v současné architektuře existuje hnutí, které se zabývá společensko-sociálními otázkami globální společnosti.

Vídeňská expozice je doplněna o projekty s rakouskou účastí. Baerbel Mueller vede laboratorium na Univerzitě užitého umění ve Vídni, v kterém zkoumá prostorové, infrastrukturální, ekologické a kulturní fenomény subsaharské Afriky. Technická univerzita ve Vídni s Peterem Fattingerem tvoří ve studiu Design-Build. Umělecká univerzita v Linci se soustředí se svým studiem BASEhabitat mimo jiné na užití alternativních energií v oblastech s omezeným přístupem k veřejné infrastruktuře. Architektonický ateliér gaupenraub +/- vyvíjí řadu obdivuhodný projektů pro bezdomovce ve Vídni. Spolek s2arch realizoval v posledních deseti letech v Jižní Africe přes 40 sociálních projektů.

15. březen 2014 - 30. červen 2014
Az W, MuseumsQuartier Wien
www.azw.at
0 komentářů
přidat komentář