Světlo v architektuře 2015

Zdroj
Architecture week
Vložil
Tisková zpráva
17.03.2015 10:45

Specializovaná výběrová výstava svítidel, designu a příslušenství Světlo v architektuře se koná jednou za dva roky a její 4. ročník proběhne v nově zrekonstruovaném prostředí výstavní síně Mánes v Praze ve dnech od 8. do 11. dubna 2015.

Výstava Světlo v architektuře je prioritně zaměřena na odbornou veřejnost – je tedy určena odborníkům, architektům, projektantům a stavebním inženýrům z celé České republiky. Akce se účastní nejvýznamnější společnosti z oboru, které na relativně omezeném výstavním prostoru galerie představí poslední novinky, moderní technologie i špičkový design domácích a zahraničních svítidel. Partnerem výstavy se stala Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) a odbornými mediálními partnery výstavy jsou časopis Světlo, EARCH a Archiweb. K výstavě bude vydán katalog, který obdrží každý registrovaný odborný návštěvník ke vstupence.

Možnost prohlédnout si expozici bude mít i laická veřejnost, a to v průběhu posledních dvou dnů výstavy, tedy v pátek a v sobotu.
Kromě nabídky profesionálních osvětlovacích systémů a svítidel budou k vidění opět také studentské projekty a návrhy svítidel – na výstavě se svou expozicí představí studenti Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě pod vedením profesora Ferdinanda Chrenky.

Formou architektonických modelů bude na výstavě Světlo v architektuře zastoupena současná architektura českých a zahraničních architektonických kanceláří.

Již tradičně, ve spolupráci s odborným časopisem Světlo, bude organizátor výstavy, společnost Czech Architecture Week, opět udělovat ceny. Exponáty, prezentované na výstavě, zhodnotí sedmičlenná odborná hodnotitelská komise ve složení prof. Ing. Jiří Habel, DrSc., vedoucí laboratoře světelné techniky, FEL ČVUT, Václav Zeman, Střední průmyslová škola strojní a dopravní v Děčíně VI a dlouholetý odborný učitel oboru design světelných objektů na sklářské průmyslovce v Kamenickém Šenově, architekt Ing. arch. Luboš Sekal, ak. soch. Karel Novotný, design svítidel, dále designér ak. arch. Jiří Kočandrle, Ing. Jiří Novotný, šéfredaktor časopisu Světlo a architekt Ing. arch. Miroslav Řepa. Ceny budou udělovány v rámci slavnostního večera k výstavě.

Výstava Světlo v architektuře tak znovu poskytne odborné veřejnosti a architektům zajímavou příležitost ke společnému setkání, výměně informací a seznámení se s novinkami a světovými trendy v příjemné komorní a přesto pracovní atmosféře v centru Prahy v jedinečném funkcionalistickém prostředí výstavní síně Mánes.

Pozvánka zde

0 komentářů
přidat komentář

Související články