Prostor před brněnským nádražím zpříjemní pavilon miniBrownfields

Zdroj
Pavel Stříteský
Vložil
Tisková zpráva
05.05.2014 22:00

Jeden z nejfrekventovanějších veřejných prostorů v Brně představuje takzvané "přednádraží". Přetížený prostor plný bariér a konfliktů vytváří stresující prostředí, kterým se denně pohybují desetitisíce lidí. Na absenci zklidněného pobytového prostoru reaguje instalace dočasného pavilonu studentů z Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Je galerií ve které se mohou kolemdoucí seznámit s originálními návrhy studentů na řešení tohoto prostoru a současně oázou klidu uprostřed zběsile pulsujícího dopravního uzlu.
          
Stavba pavilonu na dvoře Fakulty architektury probíhala formou studentského workshopu.     
Hlavní náplní pavilonu bude výstava studentských návrhů právě na řešení "bermudského trojúhelníku" mezi viaduktem a schodištěm stoupajícím do ulice Josefská. Široká paleta ideí na jeho využití nastiňuje skrytý potenciál tohoto prozatím opomíjeného prostranství. Co kdyby se sem dalo přijít za kulturou, sportem nebo dobrou kávou? Přijďte se osvěžit myšlenkami na přátelštější město nebo i jenom strávit příjemné chvíle na místě, od kterého byste to nečekali.

Program pavilonu:
Instalace a křest pavilonu (6. května, křest v 18 h)
Slavnostní vernisáž studentských návrhů (15. května, 18 h)
Program v rámci týdne města (12. - 18. května, aktuální podrobnosti na www.tydenmesta.cz)
Plánovaná deinstalace pavilonu (19. června)
Akci zaštítila FA VUT v Brně. Práce studentů byly vytvořeny v ateliéru miniBrownfields pod vedením architektů Jiřího Palackého a Pavla Stříteského. Instalace pavilonu probíhá se svolením Města Brna.
Svoje postřehy a fotografie sdílejte prostřednictvím Facebooku na stránkách: www.facebook.com/minibrownfields
0 komentářů
přidat komentář