Přihlášené realizace do Grand Prix budou vystaveny v Národní galerii

Vložil
ČTK
11.05.2006 14:30
Praha

Praha - Národní galerie v Praze i letos představí architektonické práce přihlášené do soutěže Grand Prix Obce architektů. Výstava začne v pátek 12. května a potrvá do poloviny června. Návštěvníci uvidí více než sto prací, které byly minulý rok dokončeny, informovala dnes novináře kurátorka výstavy Radomíra Sedláková.

Na výstavě si lidé mohou prohlédnout různé typy novostaveb - rodinné domy, obytné komplexy nebo budovy firem, dále interiéry nebo rekonstrukce různých typů objektů. Tyto kategorie představuje největší počet prací. Poměrně málo jich je zastoupeno v oblasti krajinářské architektury, urbanismu, architektonického designu a výtvarných děl v architektuře.
Grand Prix je soutěžní přehlídka architektonických prací, které už 13 let vypisuje Obec architektů. Soutěž je otevřená a mohou se jí zúčastnit čeští i zahraniční architekti, projektanti a výtvarníci. Podmínkou je, že dílo musí stát na území České republiky. Poprvé se soutěž konala v roce 1994.
Přehlídka je vypsána v sedmi kategoriích, práce posuzuje odborná mezinárodní porota, která se každý rok mění. Ceny letos udělila ve třech kategoriích, výsledky budou oficiálně zveřejněny dnes večer.
0 komentářů
přidat komentář

Související články