Pozvánka na výstavu JINÉ DOMY 007

Galerie architektury Brno, 19. 3. - 11. 4. 2008

Zdroj
Galerie architektury Brno
Vložil
Tisková zpráva
12.03.2008 00:25
Výstavy

vernisáž v úterý 18. 3. 2008 v 18 hodin

Brněnské CENTRUM ARCHITEKTURY do výstavního programu Galerie architektury pravidelně zařazuje výstavy, které se zabývají bydlením. Po loňské, geograficky zeširoka pojaté, výstavě „Výjimečné domy", tentokrát bude hostit putovní výstavu ostravského Centra nové architektury.
Projekt JINÉ DOMY 007 vznikl se záměrem pomáhat na světlo nové kvalitní architektuře a dát vzniknout debatě o průběhu, okolnostech a podmínkách jejího 'rození' i o porodních bolestech, které ji často provázejí.
Sedm oslovených architektonických ateliérů ze Severní Moravy a Slezska dostalo příležitost konfrontovat navzájem své zkušenosti a prezentovat svou tvorbu v oblasti staveb pro bydlení. Cílem není hodnotit, nýbrž poskytnout srovnání a nahlédnout do zákulisí tvorby.
Co stavějí mladí architekti v tomto regionu? Jak se jim zde žije? Jaké stavby navrhují a o jakých sní? Odkud čerpají inspiraci? Je pro ně Ostravsko výhrou či trestem?
„Projděte spolu s námi výstavou a nahlédněte pod pokličku těm, kteří hledají odpovědi na tyto otázky právě zde, v severovýchodním cípu České republiky".

Koncepce, produkce výstavy: CENTRUM NOVÉ ARCHITEKTURY

Představené domy a jejich autoři:0 komentářů
přidat komentář

Související články