Návrhy architekta Segala přibližuje výstava v ostravské galerii

Vložil
ČTK
27.07.2014 10:15
Ostrava - Návrhy vlivného amerického urbanisty a architekta izraelského původu Rafaela Segala přibližuje výstava v Galerii výtvarného umění v Ostravě. K vidění bude expozice nazvaná Rafi Segal - Architektura: Koncepce a tvary do 7. září. ČTK to řekla mluvčí galerie Kateřina Naarová.

    "Expozice mapuje vytváření architektonických návrhů několika budov z posledních let z pera významného amerického architekta, vlivného urbanisty a vědce," uvedla. Doplnila, že Segal se do povědomí veřejnosti zapsal jako spolupracovník slavného architekta Zvi Heckera, s nímž společně navrhl pro Tel Aviv budovu Muzea Palmachu. "Asi nejhlasitěji ale rezonovalo jeho jméno světovými médii v souvislosti s projektem Národní knihovny Izraele v Jeruzalémě," řekla.
    Segalův návrh zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži, ale po hlasitých politických kontroverzích byl ze soutěže vyloučen. Architektonické řešení výstavy v ostravském Domě umění navrhl Segal osobně. "Umění architektury samotné do výstavních prostor přenést nelze, ale to, jak se mé návrhy rodí, výstava dokumentuje výmluvně," popsal architekt, jak se s instalací vypořádal. Expozice bude v Domě umění GVUO otevřena denně mimo pondělí až do 7. září, a to od 10:00 do 18:00.
    Architekt, vlivný urbanista a vědec vystudoval architekturu na Technionu v Izraeli, kde obdržel inženýrský titul. Doktorské studium absolvoval na univerzitě v Princetonu. V letech 1992 až 2000 spolupracoval s Heckerem. Později založil vlastní kancelář, která vyhrála mezinárodní soutěž na projekt Národní knihovny Izraele v Jeruzalémě. Kancelář v současnosti sídlí v USA a zaměřuje se na projekty a výzkum v oblasti architektury a urbánních řešení.
0 komentářů
přidat komentář

Související články