Na pražském Výstavišti začíná veletrh Památky 2012

Vložil
ČTK
04.10.2012 09:45
Praha

Praha - Na pražském Výstavišti dnes začíná veletrh Památky 2012. První ročník nové přehlídky se zaměří na rekonstrukce památkových objektů, jejich financování a současné využití. Účast přislíbilo více než 140 vystavovatelů z Česka, Rakouska, Nizozemí, Německa či Velké Británie. Veletrh potrvá do soboty.
    
O památkách budou na Výstavišti diskutovat odborníci z  oblasti památkové péče, historici, ale také stavebníci, architekti, investoři nebo zástupci církví či občanských sdružení. Prostor dostanou i soukromí majitelé památek.
     Dnes a v pátek se uskuteční například seminář (Ne)tušené souvislosti, který se bude zabývat otázkami a problémy při opravě a záchraně historických nemovitostí. Během veletrhu se chystá i seminář na téma požárního zabezpečení historických objektů nebo přednáška o zapojení drobných a malých řemeslníků do obnovy památek.
     Organizátoři připravili i akce lákavé pro veřejnost. Na Výstavišti se představí originální Pražská mobilní zvonkohra, kopie relikviáře svatého Maura ze zámku Bečov nebo ukázky stavby kachlových kamen. Veletrh doprovodí pět samostatných výstav, mezi nimi například expozice Zničené kostely severních Čech 1945 - 1989, která mapuje likvidaci sakrálních staveb v Ústeckém a Libereckém kraji.
     Vstupné na veletrh bude sto korun, při registraci na webu 30 korun. Veletrh bude otevřen dnes a v pátek od 9:00 do 17:00, v sobotu do 15:00.
0 komentářů
přidat komentář