Milan Pitlach | Šanghajské koncepty - pozvánka na výstavu

Zdroj
Kabinet architektury ostravského Domu umění
Vložil
Tisková zpráva
26.03.2012 14:40
Renomovaný architekt představí své architektonické koncepty, které vznikly za jeho působení v čínské Šanghaji.

Ve čtvrtek 29. března 2012 bude v 17 hodin slavnostně zahájena výstava Milana Pitlacha Šanghajské koncepty v Kabinetu architektury v ostravském Domě umění. Expozice představí architektonické koncepty, které vznikly za architektova působení v čínské Šanghaji. Vernisáž uvede Jiří Jůza, ředitel Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), a výstavu zahájí architekt osobně. Výstava, kterou připravilo občanské sdružení SPOK, potrvá do 20. května 2012.

V rámci vernisáže se uskuteční slavnostní představení fotografické publikace Milana Pitlacha „Sůl země“, křtu knihy se ujme ostravský básník a literát Petr Hruška.

Od 28. března bude souběžně s výstavou v Domě umění probíhat prezentace Pitlachových kreseb nazvaná Milan Pitlach/ Skicáky / Skethbooks v ostravské Industrial Gallery na Zahradní ulici.

Kurátoři výstavy: Tadeáš Goryczka a Jaroslav Němec
Výstava finančně podpořilo statutární město Ostrava.

Výstavní sály otevřeny úterý až neděle 10.00 - 18.00 hodin.
Vstupné: 20,- Kč (plné), 10,- Kč (zlevněné)

Milan Pitlach (1943) je architekt českého původu žijící na stálo v Düsseldorfu. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze a je členem Komory architektů Spolkové republiky Německa a České komory architektů. Působil a vystavoval po celém světě, například ve Velké Británii, Německu, Japonsku i Číně. Několik let pracoval v renomovaném ateliéru O. M. Ungerse v Kolíně, poslední období žil a tvořil v čínské Šanghaji, kde pracoval na obytných a polyfunkční komplexech a řešil rozlehlé urbanistické celky. Kromě architektury se věnuje také fotografování, svá díla vystavuje na autorských výstavách. Jeho fotografie, ale i názory a poznatky jsou taky často publikovány v Revolver Revue a její Kritické Příloze.
0 komentářů
přidat komentář