Letní program Galerie Jaroslava Fragnera

Zdroj
Galerie Jaroslava Fragnera
Vložil
Tisková zpráva
08.07.2015 22:45


Úspěšný Landscape festival Praha 2015 pokračuje letos třetím ročníkem. Návštěvníci se mohou na Nákladovém nádraží Žižkov opět těšit na výstavy věnované veřejnému prostoru a krajinářské tvorbě i site specific instalace na železničních vagonech. LFP 2015 bude zahájen tento čtvrtek 9. července a potrvá až do 27. září, stejně jako minulý rok bude vstupné zdarma. Dvě výstavy budou po celé léto také v prostorách Galerie Jaroslava Fragnera, která festival pořádá.
Na Nákladovém nádraží Žižkov v současné době vrcholí přípravy na další ročník Landscape festivalu Praha 2015. Výstavy prezentované v prostorách nádražní budovy i na peronech představí krajinářskou tvorbu, umělecké intervence v krajině, architekturu ve veřejném prostoru, ale také digitální krajinu. Opět budou připraveny vagonu se site specific instalacemi, které zaujmou již samotnými názvy – Eatscape, Restscape, Playscape, MOVE by NATURE, Ekofitnesscentrum, Rekrajinostrukce, Květinová věž pro legionáře nebo Žižkov Long Line. Větší prostor dostanou letos děti;  v září se mohou návštěvníci těšit na architektonický worshop, přednášky, debaty i další výstavy a instalace.
Čtvrteční vernisáži bude předcházet přednáška kurátora výstavy Swiss Touch Michaela Jakoba.

Výstavy/

Swiss Touch
Digital Landscape
Evropské zahradní a krajinářské festivaly
Nahraj!
Umění v krajině

Site-specific instalace na vozech/

Naokraji
Hrajináři
Archistroj
Zelený domov
Zahradnická fakulta MENDELU
Žižkov Log Line

Program/ čtvrtek 9. července
setkání s novináři/ GJF, 17:00
zahájení výstav/ GJF, 17:30
přednáška Michaela Jakoba/ NNŽ,19:00
Jablkoň, Tea Jay Ivo/ NNŽ, 20:00, 22:00

Projekt LFP 2015 se koná pod záštitou ministra kultury ČR Daniela Hermana a náměstka primátorky hlavního města Prahy Matěje Stropnického.

Ve dvorním traktu GJF a Betlémské kaple byla v rámci Open Air Arény Betlémské náměstí (pořadatelem je rovněž GJF) umístěna nová socha Kurta Gebauera, nazvaná HUSUV VESUV (2015), vytvořená u příležitosti připomenutí upálení Mistra Jana Husa přímo pro tento prostor.
„Studené plechové plamenoblesky v plevelně bylinném záhonku vedle Betlémské kaple nechť jsou připomínkou, jak plamenná slova o nezpochybnitelné pravdě jsou dobrou výbušnou směsí pro potenciální fanatiky a puberťáky, což jsme možná všichni.
Výbuch sopky pak nezastaví ani spálení řečníka, ba naopak. Víra v nějakou Pravdu na východě a jihu od nás zatím nás jen obklopuje. Žijeme v nejlepší době na nejlepším místě. Před Husem to tu bylo v rámci středověku možná taky tak, po Husovi se to zvrhlo jako nyní na Ukrajině nebo v Sýrii, tak probůh nevěřme kdejakým Pravdám, ale každodenně dialogicky pečujme o plevelně bylinný záhonek naší evropské vlasti a zkusme s tím pomoct i okolo – pokud a dokud na to máme. Amen.“

Kurt Gebauer 6. 7. 2015

15. července uvádíme v rámci OAA divadelní představení Stand´artní kabaret divadla Vosto5.
Začíná v 19:30 ve dvorním traktu Betlémské kaple.
Chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou svůj maximální improvizační standart!
Nic víc, nic míň!
Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a je hudebně doprovázený vlastní kapelou SNAHA.
Délka představení: 45-60 minut
Premiéra: 9. 8. 2003
HRAJÍ: Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek, Petr Prokop a Kurt Bauer
0 komentářů
přidat komentář