Hamburk v Praze

Fotografická pozvánka na výstavní projekt Galerie Jaroslava Fragnera

Zdroj
Tisková zpráva
Vložil
Kateřina Lopatová
15.10.2010 08:30
Výstavy

Výstavní projekt Hamburk v Praze / Současná architektura Hamburku navazuje na trojici výstav připravených Galerií Jaroslava Fragnera v červnu letošního roku ve výstavních prostorách tohoto německého přístavního velkoměsta pod názvem Prag in Hamburg.
V současné době představuje naopak GJF pražské veřejnosti několik vybraných prací vytvořených významnými architekty pro Hamburk – a to jak jednotlivé projekty a realizace, tak i ojedinělý stavební rozvoj, který v tamním HafenCity začal před deseti lety.
Projekt se koná u příležitosti završení dvou desetiletí partnerství měst Hamburku a Prahy a představuje celkem čtyři výstavy: dvě jsou umístěny v Galerii Jaroslava Fragnera (potrvají do 5. prosince), další dvě nalezne zájemce v prostorách Kotelna Karlín Gallery (do 31. října).


J. Mayer H - pre.text / vor.wand

Behnisch Architekten - Unilever-Haus and Marco Polo Tower, Hamburk


Galerie Jaroslava Fragnera & A-Lab
Betlémské náměstí 5a, Praha 1

výstava potrvá do 5. 12. 2010
otevírací doba: út - ne 10:00 – 18:00 hod.
více k práci Jürgena Mayera H. a Stefana Behnische


HafenCity Hamburg a IBA Hamburg - Maritime Hamburg on the Rise

BIG/Bjarke Ingels Group – Alpenwiese and Maritime Housing by the Kaufhauskanal


Kotelna Karlín Gallery
Pernerova 55, Praha 8

výstava potrvá do 31. 10. 2010
otevírací doba: denně 10:00 – 18:00 hod.
více k práci ateliéru BIG



doprovodná přednáška projektu

Martin Haas, partner v Behnisch Architekten

„Ecology.Design.Synergy. - The New Unilever Headquarters in Hamburg“


1. 11. 2010 v 19:00 hodin
v Goethe Institutu, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1

“Zjištění, že architektura hraje důležitou roli v otázce ochrany přírodních zdrojů, nás přivedlo k zásadnímu závěru: je důležité vytvořit lepší propojení mezi lidmi a prostředími, v kterých se pohybují a žijí.
Chceme-li, aby se naše architektura přizpůsobila vývoji společnosti a nebyla  břemenem pro budoucí generace, musíme vyvinout budovy, které lze využívat efektivně a dlouhodobě. To se stane jen tehdy, pokud architektura bude v souladu se základními požadavky uživatelů, a zároveň bude ztělesňovat kulturní hodnoty společnosti. Architektura bude definována svým obsahem a již méně obrazem, který se jí povrchně přisuzuje.
Tento přístup bude razit cestu architektuře, která má pozitivní dopad na všechny aspekty stavby.
Věřím, že jsme na začátku razantně nového přístupu k architektuře. S každým novým úkolem, navíc v rozdílných fázích práce – projektování, volbě materiálů či technickém provedení, můžeme stále hledat nové možnosti jak rozšířit svůj obzor.  Udržitelnost vnímáme jako důležitý motor pro další rozvoj architektury a nové kultury stavění.“

Martin Haas
0 komentářů
přidat komentář

Související články