Design Help: Za nemocnice vlídnější

Zdroj
Design Help o.s.
Vložil
Tisková zpráva
28.09.2011 23:25
Design Help je občanské sdružení s cílem podporovat a přímo se podílet na zkvalitnění nemocničního prostředí v České republice. Od roku 2008 aktivně spolupracuje s Oddělením klinické hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Někteří ze zakladatelů sdružení jsou sami zároveň pacienti s vlastní zkušeností na tomto oddělení a rozhodli se proto hledat cestu jak zlepšovat pobyt pacientů v nemocnici. Významný podíl na uzdravení má vedle kvalitní zdravotní péče také charakter prostředí, ve kterém se člověk léčí. Design Help je občanské sdružení a kreativní skupina lidí, kteří mají za cíl postupně proměňovat a upravovat prostory pavilonu Oddělení klinické hematologie FNKV.

Jak Design Help pomáhá
Občanské sdružení Design Help financuje realizaci projektů na zlepšení nemocničního prostředí z výtěžků z dobročinného prodeje kolekce šperků a doplňků z recyklovaného bezpečného nemocničního odpadu. Originální náušnice, brože a náhrdelníky jsou navrženy a ručně vyráběny z bezpečného nemocničního odpadu jako jsou víčka od infuzí, nepoužité prošlé infuzní hadičky, apod. Na nové kolekci, která bude představena na letošním Designbloku, se autorsky podílely designérky Karla Olšáková, Kateřina Matěchová, Kristýna Krsková a Kateřina Řezáčová, absolventky ateliéru Kov a šperk na VŠUP.

Jak můžete Design Help podpořit
Zakoupením jedinečného a nápaditého šperku můžete podpořit projekty občanského sdružení. Cílem projektů je zlepšení prostředí pavilonu Hematologie FNKV. Všechny dosavadní projekty vznikali ve spolupráci s Nadačním Fondem Janele, který byl založen týmem lékařů a sester z Oddělení klinické hematologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, se kterým Design Help spolupracuje na proměně prostředí nemocničního pavilonu od roku 2008.
Přidejte se i Vy a získejte tak originální šperk nebo zápisník!
Limitovaná kolekce šperků a doplňků Design Help bude k prodeji od 4.-9.10 v Superstudiu Designbloku11, Hybernská ulice 5, 3.patro, 10-21h.

Projekt 2012 - Nová terasa pro Hematologii FNKV
V roce 2012 Design Help připravuje úpravy vstupní části pavilonu Hematologie FNKV. Hlavním tématem projektu je velká dřevěná terasa - paluba, která bude sloužit jako místo pro venkovní posezení a odpočinek pacientů, kteří čekají na vyšetření, anebo jako příjemné místo pro jejich čekající doprovod. Ambicí projektu terasy je vytvořit přátelský vstup do pavilonu, který spíše než nemocnici bude připomínat dřevěné molo nebo terasu kavárny s dlouhou lavicí a posezením kolem stolu, u kterého je možné posedět nad malým občerstvením. Dřevěná terasa je navržena pod velkým ořechem, který dnes u pavilonu roste a jeho větve jsou ideální pro zavěšení houpačky, která přinese novou hravou vrstvu do parteru nemocnice.
Projekt terasy pro Design Help podpořili svým návrhem a1architects.

Realizace 2011 - Z nemocniční chodby nové místo pro setkání...
Realizací nového interiéru chodby lůžkového oddělení Hematologie FNKV proměnilo občanské sdružení Design Help utilitární chodbu nemocnice v příjemné místo k odpočinku, které je v průběhu chemoterapie, kterou se většina pacientů s krevními chorobami na oddělení léčí, nutností. Z chladné nemocniční chodby se stal malý obývací pokoj s kuchyňkou, kde se mohou hospitalizovaní pacienti setkat se svými příbuznými nebo si uvařit čaj a odpočívat mimo nemocniční pokoj.
Realizace úprav tohoto interiéru byla financována z výtěžku z prodeje kolekce šperků Design Help z roku 2010 a zároveň vznikala za velkorysé podpory truhlářství HNT, které provedlo veškerý vestavěný nábytek, firmy Wiesner - Hager, která věnovala sedací nábytek a firmy Sanela, která dodala zařizovací předměty.

Členové Design Help o.s. Za nemocnice vlídnější
Lenka Křemenová, Marta Maštálková, David Maštálka, Petra Kasová, Helena Šonská, Helena Petříčková

Kolekci šperků 2011 autorskými návrhy podpořily
designérky Karla Olšáková, Kateřina Matěchová, Kristýna Krsková a Kateřina Řezáčová, absolventky ateliéru Kov a šperk, VŠUP

Kontakty v případě zájmu o další informace
info@designhelp.cz
www.designhelp.cz

Partneři 2011:
Designblok11, a1architects, Nadační fond Janele, Wiesner-Hager, Sanela, truhlářství HNT, Bekros s.r.o., Studio Činčera, Laurelin
0 komentářů
přidat komentář