CCEA představuje mladé architekty z Maďarska

Zdroj
Jiří Janda
Vložil
ČTK
04.05.2006 15:00
Praha

Praha - Mladé maďarské architekty představuje výstava, která se ode dneška koná v pražském Centru pro středoevropskou architekturu. Přehlídka je součástí dlouhodobého cyklu Young Blood (Mladá krev), který od roku 2004 prezentuje nejmladší generaci architektů ve střední Evropě. Výstavu, která v pražském Centru pro středoevropskou architekturu potrvá do 5. června, dnes její organizátoři představili novinářům.

Jde již o pátou výstavu tohoto cyklu; předchozí expozice pořadatelé věnovali architektům slovinským, slovenským, českým a polským. Organizátoři plánují, že ještě představí práce rakouských kolegů.
"Přiznejme si, že častokrát víme mnohem více o tom, co se děje v oblasti architektury v Anglii, Německu či Francii než u našich bezprostředních sousedů," míní Igor Kovačevič z pořádajícího Centra pro středoevropskou architekturu.
První výstava se jmenovala I'm a Young Czeck Architect!; i název současné prezentace obsahuje pravopisnou chybu: I'm a Young Hungerian Architect! Chyby v názvech zemí mají podle pořadatelů vyprovokovat autory při jejich prezentaci, provokovat mohou i návštěvníky při interpretaci viděného.
Projektu se zúčastnili architekti z Budapešti, kteří vyslyšeli výzvu publikovanou na internetu. Z Prahy se výstava přesune právě do Budapešti, kde bude první expozicí v nově vznikajícím centru architektury.
Centrum pro středoevropskou architekturu dnes představilo také měsíčník pro novou evropskou architekturu A10. Anglicky psaný časopis vychází v Nizozemsku. "Snaží se oslovit zejména mladší generaci architektů a přinášet jim aktuální a zajímavé informace," řekl ČTK Kovačevič. V každém státě má magazín svého stálého spolupracovníka; o dění v české architektuře prostřednictvím A10 informuje Alexandr Skalický.
0 komentářů
přidat komentář